فیزیوتراپی گردن

روماتیسم مفصلی
روماتیسم مفصلی
سپتامبر 12, 2020
بورسیت شانه
بورسیت شانه
ژانویه 13, 2021
فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن موثرترین روش درمان غیرجراحی بیماری ها و آسیب های گردن است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی توان افزا در غرب تهران ( ستارخان ) می توانید از آن بهره مند شوید.

در بسیاری از موارد گردن درد خودبخود بهبود می یابد ولی در صورتی که علائمی همچون گزگز کردن دست و پاها و یا تشدید درد و مزمن شدن آن وجود رخ دهد مراجعه سریع به پزشک و فیزیوتراپیست توصیه می شود.

دردهای ناحیه گردن و دیگر مشکلات مرتبط با گردن از جمله گرفتگی عضلات گردن از مشکلات شایع ارتوپدی هستند که در اغلب موارد با راهکارهای غیرجراحی همچون فیزیوتراپی بهبود می یابند.

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپیست برای کمک به درمان مشکلات ناحیه گردن ابتدا اقدام به ارزیابی شرایط بیمار و بررسی علت بوجود آورنده گردن درد پرداخته و پس از آن از موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی برای درمان گردن درد بهره می برد.

فیزیوتراپیست از مدالیته هایی همچون لیزر پرتوان ، تکنیک های منوال تراپی ، الکتروتراپی ،تراکشن ستون فقرات و درای نیدلینگ در کنار تمرینات ورزشی توسط فیزیوتراپیست برای کمک به دردهای ناحیه گردن مورد استفاده قرار می گیرند.

فیزیوتراپیست با آموزش تمرینات مناسب گردن و همچنین نحوه صحیح قرار گرفتن گردن در حین انجام فعالیت ها به کاهش مشکلات بیمار کمک می کند.

استفاده از بالش های طبی ، پرهیز از خم کردن گردن و قرار دادن گردن در وضعیت صحیح ، اجتناب از کشیدن سیگار از راهکارهایی هستند که ریسک آسیب های ناحیه گردن و بروز گردن درد را تا حد زیادی کاهش می دهند.

دلایل گردن درد

  • آرتروز گردن عارضه ای است که در آن به علت بروز تغییراتی در غضروف مفصلی در ناحیه گردن رخ داده و منجر به آسیب دیدگی بافت دیسک بین مهره ای و رباط های اطراف مهره ها شده و به دلیل نزدیک بودن به ریشه های نخاعی درمان آرتروز گردن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فیزیوتراپی گردن و تمرینات ورزشی از موثرترین راهکارها در تخفیف علائم آرتروز گردن هستند.
  • کشیدگی و درد عضلات گردن به دلیل وضعیت نامناسب قرار گرفتن گردن در طی فعالیت ها یا حتی خوابیدن روی بالش نامناسب می توانند منجر به خشکی و درد گردن شوند.
  • بیرون زدگی دیسک گردن زمانی رخ می‌دهد که ماده ژلاتینی مانند درون دیسک به دلایلی همچون شکستگی و یا آسیب لایه خارجی دیسک به بیرون نشت کند. 
  • وارد شدن ضربه شدید به گردن در حین حوادث ورزشی یا تصادفات رانندگی
  • بلند کردن و حمل اجسام سنگین ، قرار دادن گوشی تلفن به سر و شانه و خم کردن گردن نیز از دیگر عواملی هستند که با بروز گردن درد همراه هستند.
  • شکستگی مهره های گردن
  • گرفتگی عضلات گردن
  • برخی بیماری های مفصلی مانند آرتریت روماتوئید
  • و …

 

کلمات مرتبط :

درمان درد گردن – درمان گردن درد – ورزش های مناسب گردن – فیزیوتراپی گردن درد – فیزیوتراپی در ستارخان – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در میدان توحید